CCH400PS24
DigiKey Part Number
1470-4414-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCH400PS24
Description
AC/DC CONVERTER 24V 411W
Detailed Description
Enclosed AC DC Converters 1 Output 24V 90 ~ 264 VAC Input
Voltage - Isolation
3 kV
Series
Efficiency
90%
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
8.43" L x 4.02" W x 1.69" H (214.1mm x 102.1mm x 42.9mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
24V
Standard Number
Current - Output 1
17 A