150212M173123 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 150212M173123 |
Description | SMT FULL-COLOR TOP LED WATERCLEA |
Manufacturer Standard Lead Time | 9 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Red, Green, Blue (RGB) 620nm Red, 530nm Green, 470nm Blue LED Indication - Discrete 2V Red, 2.8V Green, 2.8V Blue 4-SMD, J-Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Lens Size 1.60mm Dia |
Mfr | Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V Red, 2.8V Green, 2.8V Blue |
Series | Current - Test 10mA Red, 10mA Green, 10mA Blue |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Viewing Angle 120° |
Part Status Active | Mounting Type |
Color | Wavelength - Dominant |
Configuration Common Anode | Wavelength - Peak 630nm Red, 515nm Green, 465nm Blue |
Lens Color Colorless | Package / Case 4-SMD, J-Lead |
Lens Transparency Clear | Supplier Device Package |
Millicandela Rating | Size / Dimension 2.10mm L x 2.10mm W |
Lens Style Round with Flat Top | Height (Max) 1.20mm |