HBC1855A
DigiKey Part Number
991-1013-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HBC1855A
Description
CONN HDBNC PLUG STR 75 OHM CRIMP
Detailed Description
BNC, HD Connector Plug, Male Pin 75 Ohms Free Hanging (In-Line) Crimp
Impedance
75 Ohms
Voltage Rating
500 V
Cable Group
Belden 1855A
Bayonet Lock
Base Product Number
Frequency - Max
1 GHz