WLBD1608HCU601TL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 103.914
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 3.000
Datasheet
600 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 1.3A 150mOhm
WLBD1608HCU601TL
DigiKey Part Number
1292-WLBD1608HCU601TLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLBD1608HCU601TL
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current Rating (Max)
1.3A
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
DC Resistance (DCR) (Max)
150mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Filter Type
Power Line
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)