WLBD1005HCU121TL
DigiKey Part Number
1292-WLBD1005HCU121TLTR-ND - Tape & Reel (TR)
1292-WLBD1005HCU121TLCT-ND - Cut Tape (CT)
1292-WLBD1005HCU121TLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLBD1005HCU121TL
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 2A 55mOhm
Category
Current Rating (Max)
2A
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
DC Resistance (DCR) (Max)
55mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Filter Type
Power Line
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.026" (0.65mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)