TEMA-AP-80-24
DigiKey Part Number
345-TEMA-AP-80-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TEMA-AP-80-24
Description
THERMOELECT ASSY DIRECT-AIR 80W
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Direct to Air Thermoelectric Assembly 80 W
Category
Voltage
24 V
Manufacturer
Wakefield Thermal Solutions
Fan Location
Warm Side
Series
Power - Input
115 W
Packaging
Box
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C
Part Status
Active
Weight
7.9 lbs (3.6 kg)
Heat Transfer Type
Direct to Air
Dimensions - Overall
203mm L x 155mm W x 152mm H
Power - Cooling
80 W
Base Product Number
Current
4.2 A