T54EE226M063ESA100 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | T54EE226M063ESA100 |
Description | CAP TANT POLY 22UF 63V 2917 |
Manufacturer Standard Lead Time | 43 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 63 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | T54EE226M063ESA100 Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm @ 100kHz |
Manufacturer Vishay | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2917 (7343 Metric) |
Part Status Active | Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
Capacitance 22 µF | Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm) |
Tolerance ±20% | Manufacturer Size Code EE |
Voltage - Rated 63 V | Ratings COTS |