T51D336M025C0100 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | T51D336M025C0100 |
Description | CAP TANT POLY 33UF 25V 2917 |
Manufacturer Standard Lead Time | 53 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | T51D336M025C0100 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Manufacturer Vishay Polytech | Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2917 (7343 Metric) |
Part Status Active | Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
Capacitance 33 µF | Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm) |
Tolerance ±20% | Manufacturer Size Code D |
Voltage - Rated 25 V | Ratings AEC-Q200 |
Type Molded | Features Automotive |
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm @ 100kHz | Base Product Number |