SMC5K28A-M3/H
DigiKey Part Number
SMC5K28A-M3/HGITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMC5K28A-M3/HGICT-ND - Cut Tape (CT)
SMC5K28A-M3/HGIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMC5K28A-M3/H
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45.4V Clamp 110A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
110A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V