Image for SMAJ8.5CA-E3/61 is not available
SMAJ8.5CA-E3/61
DigiKey Part Number
SMAJ8.5CA-E3/61GITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ8.5CA-E3/61GICT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ8.5CA-E3/61GIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ8.5CA-E3/61
Description
TVS DIODE 8.5VWM 14.4V DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14.4V Clamp 27.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
27.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Series
Power Line Protection
No
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
8.5V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
9.44V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
14.4V