Image for SMAJ48A-E3/61 is not available
SMAJ48A-E3/61
DigiKey Part Number
SMAJ48A-E3/61GITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ48A-E3/61GICT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ48A-E3/61GIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ48A-E3/61
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
77.4V Clamp 5.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
48V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
53.3V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
77.4V