BZT52C30-E3-08 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Diodes Incorporated
In Stock: 98.291
Datasheet
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 26.370
Datasheet
Similar
Microchip Technology
Comchip Technology
onsemi
onsemi
In Stock: 215
Zener Diode 30 V 410 mW ±5% Surface Mount SOD-123
SOD 123
BZT52C30-E3-08
DigiKey Part Number
112-BZT52C30-E3-08TR-ND - Tape & Reel (TR)
112-BZT52C30-E3-08CT-ND - Cut Tape (CT)
112-BZT52C30-E3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZT52C30-E3-08
Description
DIODE ZENER 30V 410MW SOD123
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 22.5 V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Supplier Device Package
SOD-123
Tolerance
±5%
Base Product Number
Power - Max
410 mW