ILHB0805ER272VSS12 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 6.297
Datasheet
New at DigiKey
2.7 kOhms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 200mA 800mOhm
ILHB0805ER272VSS12
DigiKey Part Number
541-ILHB0805ER272VSS12TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-ILHB0805ER272VSS12CT-ND - Cut Tape (CT)
541-ILHB0805ER272VSS12DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ILHB0805ER272VSS12
Description
FERRITE BEAD 2.7 KOHM 0805 1LN
Detailed Description
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
800mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Impedance @ Frequency
2.7 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
200mA