ILHB0805ER221VHC42 is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
Pulse Electronics
In Stock: 0
Datasheet
TDK
New at DigiKey
220 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 3A 40mOhm
ILHB0805ER221VHC42
DigiKey Part Number
541-ILHB0805ER221VHC42TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ILHB0805ER221VHC42
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0805 1LN
Detailed Description
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
40mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Impedance @ Frequency
220 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
3A