715C20KTT20
DigiKey Part Number
56-715C20KTT20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
715C20KTT20
Description
715C 20KVDC 200PF 20% N4700 7517
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
200 pF ±20% 20000V (20kV) Ceramic Capacitor N4700 Disk, Metal Fitting - Threaded
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Series
Features
High Voltage, Low Dissipation Factor
Packaging
Bulk
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
Disk, Metal Fitting - Threaded
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.827" Dia x 0.906" L (21.00mm x 23.00mm)