SL2214007
DigiKey Part Number
570-SL2214007-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL2214007
Description
ICL 14 OHM 25% 7A 22MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 14 Ohms ±25% 7 A 0.866" (22.00mm)
Category
Tolerance
±25%
Manufacturer
Vishay Ametherm
Current - Steady State Max
7 A
Series
R @ Current
120 mOhms
Packaging
Bulk
Diameter
0.866" (22.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
14 Ohms