MS2275004
DigiKey Part Number
570-MS2275004-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS2275004
Description
ICL 75 OHM 25% 4A 23MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 75 Ohms ±25% 4 A 0.906" (23.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MS2275004 Models
Category
Tolerance
±25%
Manufacturer
Vishay Ametherm
Current - Steady State Max
4 A
Series
R @ Current
410 mOhms
Packaging
Bulk
Diameter
0.906" (23.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
75 Ohms