7V-10.000MDHV-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 7V-10.000MDHV-T |
Description | CRYSTAL 10.0000MHZ 8PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 MHz ±20ppm Crystal 8pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 7V-10.000MDHV-T Models |
Category | Load Capacitance 8pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 10 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (3.2x2.5) |
Frequency Stability ±30ppm | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Frequency Tolerance ±20ppm | Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) |