XMB0220K1-50100G
DigiKey Part Number
1173-XMB0220K1-50100GTR-ND - Tape & Reel (TR)
1173-XMB0220K1-50100GCT-ND - Cut Tape (CT)
1173-XMB0220K1-50100GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XMB0220K1-50100G
Description
BROADBAND HIGH-PERFORMANCE, 50 U
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Balun 180MHz ~ 1.9GHz 1:2, 50 / 100Ohm 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
XMB0220K1-50100G Models
Category
Impedance - Unbalanced/Balanced
1:2, 50 / 100Ohm
Manufacturer
TTM Technologies, Inc.
Insertion Loss (Max)
5dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Return Loss (Min)
10dB
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Frequency Range
180MHz ~ 1.9GHz