THN 15-2415WIR
DigiKey Part Number
1951-3119-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THN 15-2415WIR
Description
DC DC CONVERTER 24V 15W
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 24V 625mA 9V - 36V Input
EDA/CAD Models
THN 15-2415WIR Models
Category
Power (Watts)
15 W
Mfr
Voltage - Isolation
3 kV
Series
Applications
ITE (Commercial), Railway
Features
Remote On/Off, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C (With Derating)
Efficiency
90%
Voltage - Input (Min)
9V
Voltage - Input (Max)
36V
Size / Dimension
1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
Voltage - Output 1
Base Product Number
Current - Output (Max)
625mA