THL 30-4813WI
DigiKey Part Number
1951-THL30-4813WI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THL 30-4813WI
Description
30W 1X1" DC/DC CONVERTER ISOLATE
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 2A 18V - 75V Input
EDA/CAD Models
THL 30-4813WI Models
Category
Power (Watts)
30 W
Mfr
Voltage - Isolation
1.8 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C
Efficiency
88%
Voltage - Input (Min)
18V
Voltage - Input (Max)
75V
Size / Dimension
1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
Current - Output (Max)
2A