TPW3R70APL,L1Q | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TPW3R70APL,L1Q |
Description | PB-F POWER MOSFET TRANSISTOR DSO |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 100 V 90A (Tc) 960mW (Ta), 170W (Tc) Surface Mount 8-DSOP Advance |
Datasheet | Datasheet |
Category | Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.7mOhm @ 45A, 10V |
Mfr | Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 1mA |
Series | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 67 nC @ 10 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) ±20V |
Part Status Active | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 6300 pF @ 50 V |
FET Type | Power Dissipation (Max) 960mW (Ta), 170W (Tc) |
Technology | Operating Temperature 175°C |
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V | Mounting Type Surface Mount |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Supplier Device Package 8-DSOP Advance |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V | Package / Case |