SSM6N15AFU,LF is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Nexperia USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Mosfet Array 30V 100mA 300mW Surface Mount US6
SSM6N15AFU,LF
DigiKey Part Number
SSM6N15AFULFTR-ND - Tape & Reel (TR)
SSM6N15AFULFCT-ND - Cut Tape (CT)
SSM6N15AFULFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SSM6N15AFU,LF
Description
MOSFET 2N-CH 30V 0.1A US6
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SSM6N15AFU,LF Models
Category
Rds On (Max) @ Id, Vgs
3.6Ohm @ 10mA, 4V
Manufacturer
Toshiba Semiconductor and Storage
Vgs(th) (Max) @ Id
1.5V @ 100µA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
13.5pF @ 3V
Part Status
Active
Power - Max
300mW
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Operating Temperature
150°C (TJ)
Configuration
2 N-Channel (Dual)
Mounting Type
Surface Mount
FET Feature
Logic Level Gate
Package / Case
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Drain to Source Voltage (Vdss)
30V
Supplier Device Package
US6
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
100mA