SSM6N15AFU,LF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SSM6N15AFU,LF |
Description | MOSFET 2N-CH 30V 0.1A US6 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Mosfet Array 30V 100mA 300mW Surface Mount US6 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SSM6N15AFU,LF Models |
Category | Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.6Ohm @ 10mA, 4V |
Manufacturer Toshiba Semiconductor and Storage | Vgs(th) (Max) @ Id 1.5V @ 100µA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 13.5pF @ 3V |
Part Status Active | Power - Max 300mW |
Technology MOSFET (Metal Oxide) | Operating Temperature 150°C (TJ) |
Configuration 2 N-Channel (Dual) | Mounting Type Surface Mount |
FET Feature Logic Level Gate | Package / Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
Drain to Source Voltage (Vdss) 30V | Supplier Device Package US6 |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 100mA | Base Product Number |