AC10256-100
DigiKey Part Number
5350-AC10256-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC10256-100
Description
ANT WIFI7 WLAN FPC HI EFF 29X15
Category
VSWR
Manufacturer
The Antenna Company
Return Loss
-9.5dB, -10.9dB, -9dB
Series
Gain
2.6dBi, 6.1dBi, 6.7dBi
Packaging
Bag
Power - Max
2 W
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Termination
MHF1, U.FL
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
2.45GHz, 5.522GHz, 6.537GHz
Height (Max)
0.011" (0.27mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz, 5.9GHz ~ 7.15GHz