TUSB2E2211001YCGR
DigiKey Part Number
296-TUSB2E2211001YCGRTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-TUSB2E2211001YCGRCT-ND - Cut Tape (CT)
296-TUSB2E2211001YCGRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TUSB2E2211001YCGR
Description
TWO-PORT EUSB2 (REV 1.2) TO USB
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Buffer, ReDriver 2 Channel 480Mbps 25-DSBGA (2x2)
Category
Number of Channels
2
Manufacturer
Texas Instruments
Signal Conditioning
Input Equalization, Output Pre-Emphasis
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance - Input
10 pF
Part Status
Active
Voltage - Supply
1.62V ~ 1.98V, 3V ~ 3.6V
Type
Buffer, ReDriver
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)