TPS2HB50AQPWPRQ1
DigiKey Part Number
296-TPS2HB50AQPWPRQ1TR-ND - Tape & Reel (TR)
296-TPS2HB50AQPWPRQ1CT-ND - Cut Tape (CT)
296-TPS2HB50AQPWPRQ1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPS2HB50AQPWPRQ1
Description
50 MOHM OTP A
Detailed Description
Power Switch/Driver 1:1 N-Channel 18A 16-HTSSOP
EDA/CAD Models
TPS2HB50AQPWPRQ1 Models
Category
Current - Output (Max)
18A
Mfr
Rds On (Typ)
50mOhm
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
3V ~ 28V