TPD4S480RUKR
DigiKey Part Number
296-TPD4S480RUKRTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-TPD4S480RUKRCT-ND - Cut Tape (CT)
296-TPD4S480RUKRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPD4S480RUKR
Description
USB TYPE-C 48V EPR PORT PROTECTO
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
USB Type C PMIC 20-WQFN (3x3)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TPD4S480RUKR Models
Category
Voltage - Supply
2.7V ~ 4.5V
Manufacturer
Texas Instruments
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)