TMSDC6727BZDHA250
DigiKey Part Number
296-26875-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMSDC6727BZDHA250
Description
IC FLOATING-POINT DSP 256-BGA
Detailed Description
Floating Point Digital Signal Processor (DSP) 250MHz 256-BGA (17x17)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TMSDC6727BZDHA250 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
On-Chip RAM
288kB
Voltage - I/O
3.30V
Series
Voltage - Core
1.20V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TC)
Type
Floating Point
Package / Case
256-BGA
Interface
EBI/EMI, HPI, I2C, McASP, SPI
Supplier Device Package
256-BGA (17x17)
Clock Rate
250MHz