TLV9154IDR
DigiKey Part Number
296-TLV9154IDRTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-TLV9154IDRCT-ND - Cut Tape (CT)
296-TLV9154IDRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TLV9154IDR
Description
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SOIC
Detailed Description
Standard (General Purpose) Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-SOIC
Category
Voltage - Input Offset
125 µV
Mfr
Current - Supply
560µA (x4 Channels)
Digi-Reel®
Current - Output / Channel
75 mA
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Min)
2.7 V
Amplifier Type
Voltage - Supply Span (Max)
16 V
Number of Circuits
4
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Output Type
Rail-to-Rail
Mounting Type
Surface Mount
Slew Rate
20V/µs
Package / Case
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Gain Bandwidth Product
4.5 MHz