TL5001IDR
DigiKey Part Number
296-TL5001IDRTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-TL5001IDRCT-ND - Cut Tape (CT)
296-TL5001IDRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TL5001IDR
Description
IC REG CTRLR BCK/BST/FLYBK 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
 Datasheet
EDA/CAD Models
TL5001IDR Models
Category
Frequency - Switching
20kHz ~ 500kHz
Duty Cycle (Max)
100%
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package
8-SOIC
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
3.6V ~ 40V