SN65LVDS390D
DigiKey Part Number
296-6927-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SN65LVDS390D
Description
IC TRANSCEIVER 0/4 16SOIC
Detailed Description
0/4 Receiver LVDS 16-SOIC
EDA/CAD Models
SN65LVDS390D Models
Category
Data Rate
200Mbps
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tube
Package / Case
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)