REF4132B33DBVR
DigiKey Part Number
296-REF4132B33DBVRTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-REF4132B33DBVRCT-ND - Cut Tape (CT)
296-REF4132B33DBVRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
REF4132B33DBVR
Description
IC VREF SERIES 0.05% SOT23-5
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Series Voltage Reference IC Fixed 3.3V V ±0.05% 10 mA SOT-23-5
Category
Noise - 0.1Hz to 10Hz
15µVp-p
Manufacturer
Texas Instruments
Noise - 10Hz to 10kHz
Voltage - Input
3.35V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Current - Output
10 mA
Tolerance
±0.05%
Base Product Number
Temperature Coefficient
30ppm/°C