LMZM23601SILT
DigiKey Part Number
296-49460-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-49460-1-ND - Cut Tape (CT)
296-49460-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMZM23601SILT
Description
DC DC CONVERTER 1.2-15V
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 1.2 ~ 15V 1A 4V - 36V Input
EDA/CAD Models
LMZM23601SILT Models
Category
Current - Output (Max)
1A
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Voltage - Input (Min)
4V
Size / Dimension
0.15" L x 0.12" W x 0.06" H (3.8mm x 3.0mm x 1.6mm)
Voltage - Input (Max)
36V