LMZ34002RKGT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LMZ34002RKGT |
Description | DC DC CONVERTER -3 TO -17V |
Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output -3 ~ -17V 2A 4.5V - 40V Input |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LMZ34002RKGT Models |
Category | Applications ITE (Commercial) |
Mfr | Features Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Efficiency 86% |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Non-Isolated PoL Module | Package / Case 41-BQFN Module |
Number of Outputs 1 | Size / Dimension 0.44" L x 0.36" W x 0.11" H (11.2mm x 9.2mm x 2.9mm) |
Voltage - Input (Min) 4.5V | Supplier Device Package 41-B1QFN (11x9) |
Voltage - Input (Max) 40V | Control Features Enable, Active High |
Voltage - Output 1 | Base Product Number |
Current - Output (Max) 2A |