LMZ34002EVM-001
DigiKey Part Number
296-37107-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMZ34002EVM-001
Description
EVAL BOARD FOR LMZ34002
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LMZ34002 SIMPLE SWITCHER® 1 Non-Isolated Output DC/DC, Negative Inverter Evaluation Board
Category
Current - Output
2A
Manufacturer
Texas Instruments
Voltage - Input
4.5V ~ 40V
Series
Regulator Topology
Inverting
Packaging
Box
Frequency - Switching
800kHz