LMK6HA10000ADLET
DigiKey Part Number
296-LMK6HA10000ADLETTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-LMK6HA10000ADLETCT-ND - Cut Tape (CT)
296-LMK6HA10000ADLETDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMK6HA10000ADLET
Description
SILICONE OSC XO 100.0000MHZ HCSL
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 2.5V ~ 3.3V Standby (Power Down) 6-VDFN
Category
Voltage - Supply
2.5V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
82mA
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-VDFN
Type
Supplier Device Package
6-VSON (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Output
HCSL
Current - Supply (Disable) (Max)
13mA