INA321E/2K5
DigiKey Part Number
296-14586-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-14586-1-ND - Cut Tape (CT)
296-14586-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
INA321E/2K5
Description
IC INST AMP 1 CIRCUIT 8VSSOP
Detailed Description
Instrumentation Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-VSSOP
EDA/CAD Models
INA321E/2K5 Models
Category
Voltage - Input Offset
200 µV
Mfr
Current - Supply
40µA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Max)
5.5 V
Amplifier Type
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Number of Circuits
1
Mounting Type
Surface Mount
Output Type
Rail-to-Rail
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Slew Rate
0.4V/µs
Supplier Device Package
8-VSSOP
-3db Bandwidth
500 kHz