F28P650DK9PTP
DigiKey Part Number
296-F28P650DK9PTP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F28P650DK9PTP
Description
C2000 32-BIT MCU, 2X C28X+CLA CP
Detailed Description
C28x C2000™ C28x Piccolo™ Microcontroller IC 32-Bit Dual-Core 200MHz 1.28MB (1.28M x 8) FLASH 176-HLQFP (24x24)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
F28P650DK9PTP Models
Packaging
Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.8V ~ 3.63V
Data Converters
A/D 36x10/16b SAR
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Speed
200MHz