MBN0.25SV250
DigiKey Part Number
1030-MBN0.25SV250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBN0.25SV250
Description
GROUND BRAID TUBE 0.25"DIAX250'
Detailed Description
Tubular Ground Braid 0.250" (6.35mm, 1/4") - Outer Dia X 250.0' (76.20m) 36 AWG
Category
Size, Supplied
0.250" (6.35mm, 1/4") - Outer Dia
Thickness
0.013" (0.33mm)
Series
Number of Carriers
24
Wire Gauge - Ends
36 AWG