FRN0.75TB250
DigiKey Part Number
1030-FRN0.75TB250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FRN0.75TB250
Description
EXPAND SLEEV 3/4"X250' BLK/WHT
Detailed Description
Sleeve X 250' (76.20m) Black, White
Length
250' (76.20m)
Series
Wall Thickness
0.025" (0.64mm)
Operating Temperature
-70°C ~ 125°C
Diameter - Inside, Non-Expanded
0.750" (19.05mm)
Diameter - Inside, Expanded
1.250" (31.75mm)