TRAB9023P
DigiKey Part Number
994-1193-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TRAB9023P
Description
RF ANT 915MHZ DOME N FEM PAN MT
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA GSM Dome N Type Female Panel Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
TE Connectivity
VSWR
2
Series
Gain
3dBi
Packaging
Bulk
Power - Max
150 W
Part Status
Active
Termination
N Type Female
RF Family/Standard
Cellular
Mounting Type
Panel Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
2.700" (68.58mm)
Frequency (Center/Band)
915MHz
Applications
GSM
Frequency Range
902MHz ~ 928MHz