FN3288-16-44-C35-R65
DigiKey Part Number
817-2761-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN3288-16-44-C35-R65
Description
LINE FILTER 530V/305VAC 16A CHAS
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 16 A 530V, 305V DC ~ 60Hz Two Stage Terminal Block
Category
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
530 V
Current
16 A
Series
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC
530V, 305V
Base Product Number
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
305 V