FN2010-10-07 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 78
Datasheet
Single Phase EMC/EMI Line Filter 10 A 250V DC ~ 400Hz Single Stage Wire Leads
FN2010-6-07
FN2010-6-07
FN2010-10-07
DigiKey Part Number
817-1247-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN2010-10-07
Description
LINE FILTER 250VAC 10A CHASS MNT
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency - Operating
DC ~ 400Hz
Manufacturer
TE Connectivity Schaffner
Applications
General Purpose
Series
Approval Agency
CSA, ENEC, UR
Packaging
Box
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Part Status
Active
Mounting Type
Chassis Mount
Filter Type
Single Phase
Termination Style
Wire Leads
Configuration
Single Stage
Inductance
800µH
Voltage - Rated AC
250V
Base Product Number
Current
10 A