44A0111-28-0
DigiKey Part Number
484-44A0111-28-0-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
44A0111-28-0
Description
HOOK-UP DL STRND 28AWG BLK FOOT
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
28 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 7/36 Black 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.030" (0.76mm)
Series
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
600V
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C