W93-X112-25
DigiKey Part Number
PB1407-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W93-X112-25
Description
CIR BRKR MAG-HYDR 25A 277VAC
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Magnetic (Hydraulic Delay) 25A 277 V AC DC Lever Panel Mount
Category
Breaker Type
Magnetic (Hydraulic Delay)
Manufacturer
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Current Rating (Amps)
25A
Series
Voltage Rating - AC
277 V