W54-XA1C4A10-30
W54-XA1C4A10-30
Circuit Breaker Basics - Another Teaching Moment
W54-XA1C4A10-30
DigiKey Part Number
PB2805-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W54-XA1C4A10-30
Description
CIR BRKR THRM 30A 250VAC
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 30A 250 V AC DC Push to Reset Panel Mount
Manufacturer
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Current Rating (Amps)
30A
Series
Voltage Rating - AC
250 V