CSS-SGAF-050-STTN
DigiKey Part Number
343-CSS-SGAF-050-STTN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSS-SGAF-050-STTN
Description
COAX CBL SMA TO CABLE 2"
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to Cable 0.047" Semi-Rigid Cable 2.000" (50.80mm)
EDA/CAD Models
CSS-SGAF-050-STTN Models
Category
2nd Connector
Cable (Round)
Manufacturer
TE Connectivity Linx
Length
2.000" (50.80mm)
Packaging
Bag
Cable Type
0.047" Semi-Rigid Cable
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
SMA to Cable
Frequency - Max
8 GHz
1st Connector
SMA Jack
Color
White
1st Contact Gender
Female
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C