CONSMA013.062-G
DigiKey Part Number
343-CONSMA013.062-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CONSMA013.062-G
Description
SMA MALE BOARD EDGE, MNT 0.062"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
SMA Connector Plug, Male Pin 50 Ohms Board Edge, End Launch; Panel Mount Solder
EDA/CAD Models
CONSMA013.062-G Models
Packaging
Tray
Connector Type
Plug, Male Pin
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Impedance
50 Ohms
Voltage Rating
1000 V
Mounting Type
Board Edge, End Launch; Panel Mount
Frequency - Max
18 GHz