ANT-W63-FPC-LH100M4
DigiKey Part Number
343-ANT-W63-FPC-LH100M4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-W63-FPC-LH100M4
Description
ANT WIFI6 FPC 45X7 100MM MHF4
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 802.11b/g/-c/ax, Bluetooth, ISM, U-NII, Wi-Fi, Zigbee™ Flat Patch I-PEX MHF4 Adhesive
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-W63-FPC-LH100M4 Models
Category
Number of Bands
3
Manufacturer
TE Connectivity Linx
VSWR
Series
Gain
4.5dBi, 6.3dBi, 10.1dBi
Packaging
Bag
Power - Max
2 W
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, General ISM, WiFi
Termination
I-PEX MHF4
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
2.45GHz, 5.5225GHz, 6.5375GHz
Height (Max)
0.004" (0.10mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.895GHz, 5.95GHz ~ 7.125GHz